CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


Aneta Bury

Zajęcia > kadra

ANETA BURY

Studentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Jako 4-letnia dziewczynka swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w zespole taneczno-wokalnym „Zgraja”. Następnie w Szkole Tańca Nowoczesnego „Flex”, oraz grupie „Reflex” należącej do szczecińskiego Studia Tańca „Shock Dance” rozwijała swój warsztat taneczny w tańcu nowoczesnym. W roku 2009 dostała się do profesjonalnego Studia Tańca „Duet” pod Warszawą. Tam w grupie „Reliese Dance Company” szkoli się pod okiem m.in. Katarzyny Kubalskiej i Pawła Michno w swoich przewodnich stylach: lyrical, contemporary jazz i modern.

Wielokrotna Mistrzyni Polski w kategoriach jazz dance i modern. Od 2006 roku jest reprezentantką Polski na arenie międzynarodowej, gdzie sięga po medale podczas Mistrzostw Europy i Świata aż w 4 stylach tanecznych (jazz, modern, street dance show, disco dance). Zdobycie 2 miejsca na Dance Challenge w Canadzie stworzyło jej szansę do pracy jako choreograf. Debiutując w tej roli osiąga kolejny sukces, doprowadzając swoją podopieczną do finału Mistrzostw Polski i kwalifikacji do kadry narodowej.

Stale poszerza horyzonty, szkoląc się na warsztatach w Polsce i w Londynie pod okiem wielu sławnych choreografów. Są to m.in.: Matthew Tseng, Alex Wong, Ricky Palomino, Luciano Di Natale, Linda Dadd, Erick Bacon, Jean Claude Marignale, Peggy Kubler, Julie Pecquet, Simonetta Alessandri, Jose De La Cruz, Ralf Paul Haze, Obediah Wright, Jenn „1 LoVE” Breckenridge, SayQuon Keys, Andrew Stone, Krzysztof Mazur, Grzegorz Pańtak i wielu wielu innych…

Niesamowicie energetyczna, ciepła i pozytywnie uzależniona od tańca. Stara się przekraczać granice i pokonywać wszelkie bariery, gdyż nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jej choreografie zawsze są pełne emocji i dostarczają wielu wzruszeń. Swoją pasją zaraża innych, a podczas zajęć szczególnie docenia zaangażowanie i serce pozostawione na parkiecie.

„Wychodząc z sali po prostu każdy musi być szczęśliwy”

ZOBACZ JAK TAŃCZY : Aneta Bury : http://vimeo.com/28737273

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego