CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


Anna Piotrowska

CIA > Inicjatywy > niezależni artyści

ANNA PIOTROWSKA
Close to gate No. 5 (or landscape clitoris)premiera: Studio 28, Mediolan, 29 maja 2011
koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska
muzyka: Dario Congedo, Giulio Escalona, Anna Piotrowska
video: Mariano Leotta
przedstawienie przygotowane w ramach projektu DanceMe. (www.danceme.org)
produkcja: Perypezye Urbane Media CollectivePrzedstawienie “Close to gate No.5 (or landscape clitoris)” Anny Piotrowskiej powstało na zaproszenie Perypezye Urbane Media Collective z Mediolanu w ramach interdyscyplinarnego projektu DanceMe. Misją PERYPEZYE URBANE jest wspieranie badań zarówno dla sztuk wizualnych, jak i performatywnych. Do projektu zostało zaproszonych 6 performerów, 2 muzyków, 2 video artystów i krytyk. W ramach projektu w przeciągu roku powstało 6 przedstawień, które kolejno jedno po drugim powstawały w wyniku procesu twórczego. Poprzez pracę przez internet powstał cały system DanceMe wpierany i wspierający artystów.
Przedstawienie Anny Piotrowskiej jest piątym z kolei.
“Close to gate No. 5” jest swoistą obserwacją i uczestniczeniem w długim artystycznym procesie, często poddającym próbie przesuwanie granic własnych wartości artystycznych i jednocześnie łamiący bariery własnych przyzwyczajeń, ale w zgodzie z samym sobą.
DanceMe było wielką lekcją pokory i nauką słuchania i zrozumienia drugiego artysty.

Chaos konkretnych myśli, niekończąca się historia w obrębie „gate No. 5”. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością głębszego zrozumienia istniejącego pomiędzy słowami. Taniec jest narzędziem poruszającym emocje, wyobraźnię, jest narzędziem, które gra z fikcją i angażuje rzeczywistość.
Poprzez taniec można dotknąć przestrzeni. Można być wspieranym przez nią i można poczuć się wolnym w sztucznej wolności. Przyjemność bycia w systemie DanceMe znaczy bardzo wiele. Po pierwsze wszyscy w „systemie” są różni. Na samym początku istniała nadzieja, że można choć trochę zmienić siebie. Niestety i może na szczęście nie zdarzyło się to. Nie można pozbyć się własnej wrażliwości.
W przedstawieniu „Close to gate No. 5” znajdziemy odniesienia z perspektywy intuicji i gender – odniesienia do krajobrazu łechtaczki.


ANNA PIOTROWSKA (POLSKA)
Dyplomowana tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca (eferte), założycielka “mufmi” w Warszawie. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Zrealizowała ponad 50 przedstawień. Laureatka “SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), juror SoloDuo (2007-2010). Stypendystka British Council Awards 2004 – Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Występowała na scenach w Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Palermo, Sztokholmie i w Polsce na najważniejszych festiwalach tańca współczesnego w Polsce (Warszawa, Bytom, Kalisz, Lublin, Gdańsk, Poznań, Białystok i in.). Wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2010). W lutym 2008 roku zrealizowała dwie autorskie produkcje dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu pt.: “farfalla” i “6 / 9” . Realizacja ruchu w teatrze lalek i w teatrach w Szczecinie, Krakowie i Legnicy. Gość programu APAP VI, advancing performing arts project. Współpracuje obecnie z Orkesztika Foundation w Budapeszcie, Perypezye Urbane Media Collective w Mediolanie w ramach projektu DanceMe, z Samovarteateret z Norwegii.........................................................................................................

VIII EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU
MANDALA PERFORMANCE
11.04-16.04.2012

16.04.2012 / poniedziałek/godz.20.30
Centrum Inicjatyw Artystycznych , ul. Sienkiewicza 8a

bilety : 25 zł( N) / 15 zł (U)
rezerwacja : +48 666 533 665 / cia@cia.wroclaw.pl / szpiegujemydlakultury@gmail.com

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego