Gdziekolwiek będziesz - Centrum Inicjatyw Artystycznych

Przejdź do treści

Menu główne:

Gdziekolwiek będziesz

Projekty
Poprzez prezentację spektaklu z różnych lokalizacjach miasta chcemy połączyć realizacje potrzeb społeczności tych wrocławian, których życie pozostaje ubogie w chwile i emocje warte zapamiętania. Dzięki realizacji spektaklu osoby z różnych względów wykluczone mogą w okolicy miejsca zamieszkania, w przystępnej formie skorzystać z oferty kulturalnej miasta. Wydaje się zasadnym podjęcie wysiłku bezpośredniego wyjścia do takich osób i realizacji zadań na ich terenach lub miejscach, które jednoznacznie nie kojarzą się z kulturą wysoką. Małymi krokami, w środowisku bardziej dla osób wykluczonych przyjaznym, można włączać takie społeczności w proces obcowania z kulturą. Dodatkowo wyjście ze ścisłego centrum Wrocławia i realizacja zadania bezpośrednio na terenach osiedli, na których mieszkają grupy docelowe pozytywnie wpływają na wizerunek tych osiedli oraz integrują zamieszkującą je społeczność. Realizacja zadania na osiedlach wzbogaci życie mieszkańców, którzy spojrzą na kulturę, jak na codzienną potrzebę. Nie od święta.

Przeprowadzenie spektaklu w powyższej formie pozytywnie i efektywnie wpłynie na poziom wiedzy i zainteresowania kulturą, dorobkiem artystów oraz historią Polski wśród odbiorców. Zostanie zrealizowany cel propagowania rodzimej twórczości, poprzez wykorzystanie dorobku polskich artystów. Jednocześnie interdyscyplinarność widowiska,na które składać się będzie śpiew, aranżacja utworów, recytacja, taniec pozytywnie wpłynie na ich odbiór. Przystępna forma na wysokim artystycznym poziomie oraz atrakcyjność przekazu są kluczowe w kontakcie z niedoświadczonym widzem lub takim, którego dotychczasowe doświadczenia rozczarowywały, były niezrozumiałe. Atrakcyjność widowiska przełoży się na poziom świadomości odbiorców,ich identyfikacji z wzbudzanymi uczuciami, a także pozwoli na wyrabianie własnego gustu artystycznego.

....................................................................................  • 28.06.2018, godz. 19.00
Centrum Historii Zajezdnia
ul. Grabiszyńska 184, 53-235 Wrocław


KALINOWE LISTY
spektakl muzyczny inspirowany biografią i twórczością Kaliny Jędrusik

„Pierwsza polska seksbomba” – tak mówiła o niej Agnieszka Osiecka. Najchętniej grała role femmes fatales, ale prócz niezapomnianych ról filmowych, zostawiła także wiele piosenek.
28 czerwca będziemy mieli okazję przypomnieć je sobie na spektaklu muzycznym poświęconym artystce.
Niezwykłe, inteligentne i zabawne teksty piosenek Kaliny zostaną podane w formie historii listów dwóch przyjaciółek, które dzieląc się swoimi przeżyciami wyrażają jednocześnie swoje obawy, nadzieje i oczekiwania związane z miłością, szczęściem, życiem. Podczas koncertu pojawią się piosenki autorstwa mistrzów słowa, m.in. Agnieszki Osieckiej czy Jeremiego Przybory.
Z przekąsem, z humorem i seksapilem artystki przedstawią twórczość wspaniałej, utalentowanej kobiety, która zachwyca pokolenia.

reżyseria i choreografia: Ewa Staroń
przygotowanie piosenek : Arnika Dobras
muzyka: Elżbieta Sokołowska, Kamil Grabowski
występują :  Joanna Potkowska, Ewa Staroń.......................................................................................
spektakl sfinansowany ze środków Gminy Miasta Wrocław
  • 10.03.2018, godz. 18.00
O.D.T Światowid, ul. Sempołowskiej 54A


KARUZELA Z MADONNAMI
spektakl muzyczno- ruchowy inspirowany twórczością Ewy Demarczyk

Spektakl dotykający tematu wartości, przemijania, uczuć wyższych. Podkreśla jak ważne jest budowanie w swoim życiu mądrych i pięknych wspomnień.
Pokazuje, że to, co w życiu nam zostaje, to pamięć o ludziach, miejscach i uczuciach, które przeżywaliśmy. Że warto zachować w pamięci to, co ulotne.

reżyseria i choreografia: Ewa Staroń
przygotowanie piosenek : Arnika Dobras
muzyka: Katarzyna Falana, Elżbieta Sokołowska, Krzysztof Słupianek
występują : Monika Bagińska, Anna Lisicka, Dominika Manderla, Anna Postawka, Joanna Potkowska, Julia Stalmach, Ewa Staroń
.......................................................................................
spektakl sfinansowany ze środków Gminy Miasta Wrocław
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego