CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


idea

Projekty > Laboratorium ruchu > skrypty codzienności - rezydencje

W ramach Laboratorium ruchu zorganizowane zostaną pobyty rezydencyjne pt: „Skrypty z codzienności” dla znanych i cenionych choreografów: Fernando Belfiore, Helena Gołąb, Ryuzo Fukuhara, Desiderio Daxuni Sanchez, Rodrigo Chaverini Hernandez, Marzena Krzemińska, Simon Tanguy, Roberto Olivan. Uczestnikami grup będą młodzi tancerze, performerzy, młodzież.
Choreografowie w ramach pobytów rezydencyjnych przedstawią w projekcie swoją wizję miasta, codzienne doświadczenia, utopie, marzenia i przesądy związane z życiem w mieście. Ponadto odbędą się otwarte lekcje prowadzone przez zaproszonych choreografów z myślą oprofesjonalnym środowisku tańca we Wrocławiu, spotkania otwarte wprowadzające w zagadnienia opisu ruchu i dokumentowania procesu twórczego w sztuce tańca.


Laboratorium zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. Projekt ma na celu podtrzymanie wartości kultury jako pola koegzystencji różnic, a także stworzenie kanałów komunikacji i wymiany artystycznej pomiędzy artystami z Polski, z Brazylii, z Japonii, z Meksyku / 2014/, z Chile /2014/ , z Hiszpanii i ze Szwajcarii.


Ponadto odbędą się otwarte lekcje prowadzone przez zaproszonych choreografów z myślą oprofesjonalnym środowisku tańca we Wrocławiu, spotkania otwarte wprowadzające w zagadnienia opisu ruchu i dokumentowania procesu twórczego w sztuce tańca.
Istotnym punktem działań będzie analiza i omówienie procesu twórczego w aspekcie ewoluującej pracy grupowej. Kreacyjna praca wykorzystująca narzędzie ruchu jest więc istotna nie tylko ze względu na zamierzone efekty artystyczne, ale również rozwój osobisty uczestników.

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego