Repertuar - CentrumInicjatywArtystycznych

Przejdź do treści

Menu główne:

Repertuar

25.10.19, godz.20.00
NIEDOSKONAŁE
bilety: 18/25 zł

spektakl inspirowany cyklem powieściowym Krystyny Nepomuckiej '' Miłość niedoskonała ''
Bohaterki dzielić się będą ( w zabawny i ironiczny sposób) swoimi doświadczeniami, przeżyciami, marzeniami dotyczącymi relacji damsko - męskich ( miłości, pożycia małżeńskiego i rozwodu) . Spektakl pełen będzie groteskowych sytuacji i absurdalnych rozwiązań - taniec przeplatał się będzie z pantomimą, kabaretem i utworami wokalnymi.
29.10.19, godz.19.30
MAYN SHTETELE
bilety: 18/25 zł

Bohaterkami spektaklu są żydowskie kobiety. Jest środek wojny. Przyglądamy się codzienności w ciasnych murach jednego z gett, tuż przed jego likwidacją. Kobiety snują przeróżne opowieści o dotychczasowym życiu utrwalonym we wspomnieniach, a także o problemach dnia codziennego, marzeniach, planach.
W spektaklu żydowski humor przeplata się ze scenami dramatycznymi.
Bohaterkom poza śmiechem i poczuciem wspólnoty towarzyszą cierpienie, strach i niepewność jutra. Kobiety starają się za wszelką cenę nie utracić siły, ducha walki, nadziei. Pieśni towarzyszą trudnym czasom, niosą otuchę. Są częścią naszego wspólnego dziedzictwa. Piękne melodie i mądre słowa długo zostają w pamięci widzów.
Z wielką przyjemnością zapraszamy do zanurzenia się w ich uniwersalny przekaz.

05.11.19, godz.19.30
CYMES
bilety: 18/25 zł

coś dobrego, nadzwyczajnego, coś pysznego... jedyny w swoim rodzaju spektakl żydowski... kameralne wnętrze, cudowna muzyka, nostalgiczny taniec... przygotowane według tradycji żydowskiej.... W miłej i niezobowiązującej atmosferze, przy dźwiękach muzyki żydowskiej możecie spotkać świat smaków i zapachów niezwykłych, ale często jakże znajomych... Przenikanie się kultur i tradycji, odkrywanie świata Żydów polskich. Cymes to spektakl dla każdego, kto lubi poznawać inne kultury. Po prostu "Cymes" nadzwyczajny!
15.11.19, godz.20.00
CZWARTY WYMIAR
raporty z rzeczywistości
bilety: 18/25 zł

Ten projekt płynął z nami przez lata wspólnej pracy, nabrzmiewając treścią, która jest czymś ważnym, intymnym, naznaczonym doświadczeniem.
Fascynacjami, inspiracjami, zgodą i oporem.
Rzeczami, które pojawiły się, ale wtedy nie zgłębiałyśmy ich, bo nie były "nasze", a teraz nabrały ciężaru.

Czwarty wymiar.
Spektakl o przemijaniu i ulotności.
Złożony ze skrawków codzienności.
Ze spojrzeń. Uśmiechów.
Zapamiętanych zdarzeń, ubranych w formę piosenek, choreografii i słów.
Jest jak wielobarwna patchworkowa kołdra, pozszywany z miłością,
jest zbiorową pamięcią, wspomnieniem nieuchwytnym, nasączonym bliskością.
Trwaniem.
Skończonością.
Oddechem.
28.11.19, godz.0,00
CIAŁO
bilety: 18/25 zł

Historie bohaterek spektaklu (4 kobiet w różnym wieku) oscylują wokół tematyki cielesności oraz bezmyślnego dążenia kobiet do fizycznej doskonałości za wszelką cenę.Bohaterki próbują zmierzyć się ze stereotypem kobiety idealnie pięknej ( szczupłej, długowłosej, bez celulitu i zmarszczek) i własnymi, często traumatycznymi przeżyciami .Spektakl oparty na kontrowersyjnym tekście Eve Ensler '' Ciało doskonałe'
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81
tel  +48 666 533 665
cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego