CIA - szpiegujemy dla kultury


Idź do treści

Menu główne:


taniec współczesny

Zajęcia > grupy otwarte

TANIEC WSPÓŁCZESNY - młodzież i dorośli
kurs


środa 18.00-20.00
instruktor: Ewa Staroń
koszt :
30 zł - zajęcia otwierające
150 zł - kurs ( 7 spotkań )
zapisy : drogą e-mailową cia@cia.wroclaw.pl
wymagana ilość osób : 8-12


Opis zajęć :
Uczestnicy kursu zapoznają się z zestawem zadań, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będziemy pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Poznamy technikę tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak min.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi , nad podłogą, praca z centrum. POZNAMY NARZĘDZIA POGŁĘBIAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA. Tu szczególnie uwagę zwrócimy na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na ciężar, impuls, anatomię w tańcu, obrazy mentalne a jakość ruchu, ciało w CZASIE I PRZESTRZENI, PRZESTRZEŃ W CIELE. Zajęcia dedykowane będą również IMPROWIZACJI W TAŃCU, poszukiwaniu własnego potencjału twórczego, zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania własnego ,,języka ciała''. Zmierzymy się także z zagadnieniem pracy z ciężarem swoim i partnera. Jak koordynować trzy środki ciężkości. Jak rozwijać kreatywność tańcząc w kontakcie. Zdobywając tę wiedzę będziemy uczyć się jak dzięki partnerowi możemy zacząć pracować w powietrzu.

Kurs jest dedykowany każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z tańcem współczesnym, a także osobom, które chciałyby poszerzyć swoje spektrum wiedzy i umiejętności ruchowych.
Prosimy o przyniesienie ze sobą, długich wygodnych spodni, bluzy z długim rękawem. Zajęcia odbywają się w skarpetach i boso.

z a p r a s z a m y


Zbieramy zapisy na kolejną edycję kursu !
Zapraszamy

...........................................................................................................

Home | CIA | Dzieje się | Zajęcia | Projekty | Usługi | Kontakt | Mapa witryny


Podmenu:


Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego