Warsztaty - Centrum Inicjatyw Artystycznych

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty

KURS TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - EDYCJA JESIENNA
czwartki, godz.17.30-19.00

grafik:
  • październik : 05.10/ 12.10/ 26.10
  • listopad: 09.11/ 16.11/ 30.11
  • grudzień: 07.12/ 21.12

Opis zajęć :
Uczestnicy kursu zapoznają się z zestawem zadań, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będziemy pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Poznamy technikę tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak min.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi , nad podłogą, praca z centrum. POZNAMY NARZĘDZIA POGŁĘBIAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA. Tu szczególnie uwagę zwrócimy na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na ciężar, impuls, anatomię w tańcu, obrazy mentalne a jakość ruchu, ciało w CZASIE I PRZESTRZENI, PRZESTRZEŃ W CIELE. Zajęcia dedykowane będą również IMPROWIZACJI W TAŃCU, poszukiwaniu własnego potencjału twórczego, zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania własnego ,,języka ciała''. Zmierzymy się także z zagadnieniem pracy z ciężarem swoim i partnera. Jak koordynować trzy środki ciężkości. Jak rozwijać kreatywność tańcząc w kontakcie. Zdobywając tę wiedzę będziemy uczyć się jak dzięki partnerowi możemy zacząć pracować w powietrzu.

Kurs jest dedykowany każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z tańcem współczesnym, a także osobom, które chciałyby poszerzyć swoje spektrum wiedzy i umiejętności ruchowych.
Zajęcia prowadzone będą przez Ewę Staroń - pedagoga tańca i choreografa Niezależnej Manufaktury Tanecznej.

Prosimy o przyniesienie ze sobą, długich wygodnych spodni, bluzy z długim rękawem. Zajęcia odbywają się w skarpetach i boso.

koszt :
30 zł - zajęcia pojedyncze
180 zł - kurs (8 zajęć)
zapisy : drogą e-mailową cia@cia.wroclaw.pl
wymagana ilość osób : 8-12
z a p r a s z a m y
LIMON W CIA
warsztaty z Maćkiem Kuźmińskim
29.11.2017, godz.19.30-22.00

Opis zajęć :
Zapraszamy na warsztaty techniki contemporary na bazie Limona dla tancerzy.
Limon – od nazwiska Jose Limona – jest to technika badająca energię w odniesieniu do ciążenia, pracuje z ciężarem w kategoriach upadku, odbicia, wznowienia i zawieszenia.

Zajęcia rozpoczną od technicznej rozgrzewki. Po niej główny nacisk zostanie położony na zadania mające na celu rozwój fizyczny, kontrolę ciała, zawieszenie, zatrzymanie i wznowienie ruchu, wyznaczanie linii motorycznych naturalnego ruchu, badanie energii i pracę z ciężarem ciała.
Kolejnym etapem będzie nauka kompozycji - choreografii.
.............................................................................................
koszt: 50 zł
miejsce : Centrum Inicjatyw Artystycznych / ul. Tęczowa 79/81 / ( I p.)
limit 8 - 15 osób / decyduje kolejność zgłoszeń
zapisy, info : +48 666 533 665 / cia@cia.wroclaw.pl
P O L E C A M Y
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81 cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego