Wroclawska ARTeria 2017 - szpiegujemydlakultury

Przejdź do treści

Menu główne:

Projekty

Pomysł ''WROCŁAWSKA ART/ ERIA'' zrodził się w trakcie działań Myśli w ruchu 2016. Efekty ''Tęczowej Linii Czasu'' przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zainteresowanie osób zaangażowanych w projekt było i nadal jest ogromne, odbiór publiczności również był zaskakujący, niezwykle entuzjastyczny.Wartość edukacyjna i społeczna projektu okazała się być nieoceniona. Udało nam się rozbudzić ciekawość poznawczą i nie uzewnętrzniane dotąd potrzeby artystyczne młodych i starszych uczestników.

Chcielibyśmy kontynuować działania i rozszerzyć formułę poszukiwań historycznych i twórczych. Projekt ''WROCŁAWSKA ART/ERIA'' ma połączyć w jedną dwie ścieżki: tańca i historii. Nieznanej młodszemu pokoleniu i zapomnianej przez starsze historii Wrocławia,wraz z jego niesamowitymi (pod względem architektonicznym i społecznym) lokacjami. Chcielibyśmy poznać ich dzieje, zaprzyjaźnić się z nimi poprzez artystyczne działanie i ostatecznie zaprezentować zaproszonej na pokazy finałowe publiczności. Poprzez działania taneczne, obraz i muzykę wydobyć urodę miasta, przywrócić pamięć i odkryć wspólne nam wszystkim korzenie.

Sferę tańca w projekcie zainspirowała filozofia 5 rytmów G.Roth, która stała się przyczynkiem do znalezienia 5 rytmów w ruchu, obrazie, muzyce i audiosferze Wrocławia. Naszym celem stanie się znalezienie wielopoziomowego połączenia pomiędzy historią miasta, tańcem/ rytmem, muzyką/audiosferą i tkanką społeczną.
Poprzez poznanie i eksplorowanie chcemy wytworzyć falę energii twórczej, by poprzez świadomą pracę z ciałem, muzyką i historią każda z wybranych lokacji przemówiła innym/własnym językiem od flowing, staccatto, chaosu po lirycal czy stillnes. Wcielona w życie filozofia G. Roth i poruszanie się poprzez falę może stać się dla uczestników projektu duchową praktyką. Stworzyć podwaliny dla
prawdziwie kontemplacyjnej postawy, niezwykle potrzebnej we współczesnym świecie. Dla widzów zaś może być okazją do niezwykłych odkryć potencjału historycznego, artystycznego i społecznego miasta.
........................................................................................
BLOG PROJEKTOWY : http://wrocarteria.blogspot.com
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław Tęczowa 79/81
tel  +48 666 533 665
cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego