Warsztaty - Centrum Inicjatyw Artystycznych

Przejdź do treści

Menu główne:

Warsztaty

Szanowni Państwo,
w wyniku zaostrzenia się sytuacji sanitarnej i wzrostu zagrożenia na ekspozycję wirusem COVID- 19 w czasie zajęć grupowych, warsztaty tańca współczesnego - edycja zimowa z p. Ewą Staroń (15-16.01.2022) - zostają ODWOŁANE.
Wkrótce, mamy nadzieję, że uda nam się je wznowić.
Zapraszamy do śledzenia informacji na naszej stronie www.
WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - edycja zimowa
15 - 16 stycznia 2022
godz. 11.30-15.00

Opis zajęć :
Uczestnicy kursu zapoznają się z zestawem zadań, które budują zrozumienie struktur, w jakich ciało może poruszać się w przestrzeni (poziomy, wysokości, głębokości). Będziemy pracować wokół umiejętności związanych z równowagą pomiędzy impulsem wewnętrznym a informacją zewnętrzną. Poznamy technikę tańca współczesnego, w tym takie zagadnienia, jak min.: ruch w pionie, poza pionem, na podłodze, względem podłogi , nad podłogą, praca z centrum. POZNAMY NARZĘDZIA POGŁĘBIAJĄCE ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA. Tu szczególnie uwagę zwrócimy na zagadnienie napięcia i rozluźnienia w ruchu, a także na ciężar, impuls, anatomię w tańcu, obrazy mentalne a jakość ruchu, ciało w CZASIE I PRZESTRZENI, PRZESTRZEŃ W CIELE. Zajęcia dedykowane będą również IMPROWIZACJI W TAŃCU, poszukiwaniu własnego potencjału twórczego, zdobywaniu narzędzi potrzebnych do kreowania własnego ,,języka ciała''. Zmierzymy się także z zagadnieniem pracy z ciężarem swoim i partnera. Jak koordynować trzy środki ciężkości. Jak rozwijać kreatywność tańcząc w kontakcie. Zdobywając tę wiedzę będziemy uczyć się jak dzięki partnerowi możemy zacząć pracować w powietrzu.

Kurs jest dedykowany każdemu, kto chce rozpocząć przygodę z tańcem współczesnym, a także osobom, które chciałyby poszerzyć swoje spektrum wiedzy i umiejętności ruchowych.
Zajęcia prowadzone będą przez Ewę Staroń - pedagoga tańca i choreografa Niezależnej Manufaktury Tanecznej.

Prosimy o przyniesienie ze sobą, długich wygodnych spodni, bluzy z długim rękawem. Zajęcia odbywają się w skarpetach i boso.

koszt : 280 zł
zapisy : drogą e-mailową cia@cia.wroclaw.pl
wymagana ilość osób : 8-12
z a p r a s z a m y
Centrum Inicjatyw Artystycznych Wrocław 666533665 cia@cia.wroclaw.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego